LGX2E182MELC50
DigiKeys varenummer
493-7968-ND
Producenter
Producentens varenummer
LGX2E182MELC50
Beskrivelse
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1800 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LGX2E182MELC50 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
3.3 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
4.95 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C