LGNW6101MELZ25
DigiKeys varenummer
493-8367-ND
Producenter
Producentens varenummer
LGNW6101MELZ25
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LGNW6101MELZ25 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
660 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
943.8 mA @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C