LAK2G221MELB35 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 138
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 7
På lager: 0
På lager: 299
På lager: 189
Opgradering
Rubycon
TDK
Chemi-Con
På lager: 400
Chemi-Con
220 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
LAK2G221MELB35
DigiKeys varenummer
LAK2G221MELB35-ND
Producenter
Producentens varenummer
LAK2G221MELB35
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LAK2G221MELB35 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.035 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C