GYB1H101MCQ1GS
DigiKeys varenummer
493-17896-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-17896-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-17896-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GYB1H101MCQ1GS
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 100UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 28mOhm 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GYB1H101MCQ1GS Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
Nichicon
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
300 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
28mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C