NACZ221M35V8X10.5TR13F
DigiKeys varenummer
4988-NACZ221M35V8X10.5TR13FTR-ND - Tape & Reel (TR)
4988-NACZ221M35V8X10.5TR13FCT-ND - Afskåret tape (CT)
4988-NACZ221M35V8X10.5TR13FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NACZ221M35V8X10.5TR13F
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
270 mA @ 100 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
450 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
170 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C