NACE330M25V6.3X5.5TR13F
DigiKeys varenummer
4988-NACE330M25V6.3X5.5TR13FTR-ND - Tape & Reel (TR)
4988-NACE330M25V6.3X5.5TR13FCT-ND - Afskåret tape (CT)
4988-NACE330M25V6.3X5.5TR13FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NACE330M25V6.3X5.5TR13F
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
98 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 7,04Ohm @ 120Hz 2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
63 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
91.35 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7,04Ohm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C