C0201X5R104K350NTX
DigiKeys varenummer
3372-C0201X5R104K350NTXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producentens varenummer
C0201X5R104K350NTX
Beskrivelse
MLCC X5R 100nF 10% 35V 0201 SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 nF ±10% 35V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,016" (0,40mm)