C0201C0G150J500NTA
DigiKeys varenummer
3372-C0201C0G150J500NTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
EYang Technology
Producentens varenummer
C0201C0G150J500NTA
Beskrivelse
MLCC C0G 15pF 5% 50V 0201 SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)