SZMM5Z30VT5GF
DigiKeys varenummer
1727-SZMM5Z30VT5GFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-SZMM5Z30VT5GFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-SZMM5Z30VT5GFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZMM5Z30VT5GF
Beskrivelse
DIODE ZENER 30V 300MW SOD523
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 30 V 300 mW ±2% Overflademontering SOD-523
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 21 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Monteringstype
Overflademontering
Effekt - Maks.
300 mW
Pakke/hus
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms