PSMNR90-80CSFJ
DigiKeys varenummer
1727-PSMNR90-80CSFJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMNR90-80CSFJCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMNR90-80CSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMNR90-80CSFJ
Beskrivelse
PSMNR90-80CSF/SOT8005A/CCPAK12
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 505A (Tc) 1,55kW (Tc) Overflademontering CCPAK1212i
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
463 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
32115 pF @ 40 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
1,55kW (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
CCPAK1212i
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
0,9mOhm @ 25A, 10V