PSMN7R2-100YSFX
DigiKeys varenummer
1727-PSMN7R2-100YSFXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN7R2-100YSFXCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN7R2-100YSFXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN7R2-100YSFX
Beskrivelse
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 111A (Tc) 194W (Tc) Overflademontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
75 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4818 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
194W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
7V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
6,9mOhm @ 25A, 10V