PSMN2R6-80YSFX
DigiKeys varenummer
1727-PSMN2R6-80YSFXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN2R6-80YSFXCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN2R6-80YSFXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN2R6-80YSFX
Beskrivelse
PSMN2R6-80YSF/SOT1023/4 LEADS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 231A (Ta) 294W (Ta) Overflademontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
127 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
8191 pF @ 40 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
294W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,4mOhm @ 25A, 10V