PSMN2R6-100SSFJ
DigiKeys varenummer
1727-PSMN2R6-100SSFJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN2R6-100SSFJCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN2R6-100SSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN2R6-100SSFJ
Beskrivelse
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 200A (Ta) 341W (Ta) Overflademontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
191 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Forældet
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
12838 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
341W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
7V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,6mOhm @ 25A, 10V