PSMN2R3-80SSFJ
DigiKeys varenummer
1727-PSMN2R3-80SSFJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN2R3-80SSFJCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN2R3-80SSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN2R3-80SSFJ
Beskrivelse
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 240A (Ta) 341W (Ta) Overflademontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
184 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Forældet
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
12320 pF @ 40 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
341W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
7V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,3mOhm @ 25A, 10V