PSMN1R8-30MLHX
DigiKeys varenummer
1727-PSMN1R8-30MLHXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN1R8-30MLHXCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN1R8-30MLHXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN1R8-30MLHX
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 150A LFPAK33
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 150A (Tc) 106W (Tc) Overflademontering LFPAK33
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PSMN1R8-30MLHX Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3125 pF @ 15 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
106W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK33
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,1mOhm @ 25A, 10V