PSMN1R5-30BLEJ
DigiKeys varenummer
1727-1101-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1101-1-ND - Afskåret tape (CT)
1727-1101-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN1R5-30BLEJ
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 120A D2PAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 120A (Tc) 401W (Tc) Overflademontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,15V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
228 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
14934 pF @ 15 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
401W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
D2PAK
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,5mOhm @ 25A, 10V