PSMN015-100YSFX
DigiKeys varenummer
1727-PSMN015-100YSFXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN015-100YSFXCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN015-100YSFXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN015-100YSFX
Beskrivelse
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 55A (Tc) 105W (Tc) Overflademontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
36 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2234 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
105W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
7V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
15mOhm @ 15A, 10V