PMZ950UPELYL | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | PMZ950UPELYL |
Beskrivelse | MOSFET P-CH 20V 500MA DFN1006-3 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | P-kanal 20 V 500mA (Ta) 360mW (Ta), 2,7W (Tc) Overflademontering SOT-883 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (maks.) @ Id 950mV @ 250µA |
Mfr | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 2.1 nC @ 4.5 V |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (maks.) ±8V |
Varestatus Fås ikke længere hos DigiKey | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 43 pF @ 10 V |
FET-type | Effektspredning (maks.) 360mW (Ta), 2,7W (Tc) |
Teknologi | Driftstemperatur -55°C – 150°C (TJ) |
Afladning til kildespænding (Vdss) 20 V | Monteringstype Overflademontering |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C | Leverandørs enhedspakning SOT-883 |
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til) 1,5V, 4,5V | Pakke/hus |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 1,4Ohm @ 500mA, 4,5V | Grundlæggende varenummer |