PMPB100ENEX
DigiKeys varenummer
1727-7660-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7660-1-ND - Afskåret tape (CT)
1727-7660-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PMPB100ENEX
Beskrivelse
MOSFET DFN2020MD-6
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 5,1A (Ta) 3,3W (Ta) Overflademontering DFN2020MD-6
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
5 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
157 pF @ 15 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
3,3W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
DFN2020MD-6
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
72mOhm @ 3,9A, 10V