PMEG100V080ELPDAZ
DigiKeys varenummer
1727-7346-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7346-1-ND - Afskåret tape (CT)
1727-7346-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PMEG100V080ELPDAZ
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 8A CFP15
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 8A Overflademontering CFP15
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 100 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
110pF @ 10V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Ikke til nye design
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
8A
Leverandørs enhedspakning
CFP15
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
850 mV @ 8 A
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)