PESD3V3C1BSFYL er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TDK
På lager: 144.327
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 2.922.517
Datablad
onsemi
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Rohm Semiconductor
5,5V Klemme 9A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering DSN0603-2
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TrEOS ESD Protection for USB Type-C®
PESD3V3C1BSFYL
DigiKeys varenummer
1727-2673-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-2673-1-ND - Afskåret tape (CT)
1727-2673-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PESD3V3C1BSFYL
Beskrivelse
TVS DIODE 3.3VWM 5.5VC DSN0603-2
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9A (8/20µs)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
0,2pF @ 1MHz
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Spænding - returspænding (Typ)
3,3V (maks.)
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
6V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
5,5V