PESD2IVN24-TR | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | PESD2IVN24-TR |
Beskrivelse | TVS DIODE 24VWM 42VC TO236AB |
Producentens standard leveringstid | 30 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 42V Klemme 3,5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | PESD2IVN24-TR Modeller |
Kategori | Strømnetbeskyttelse No |
Mfr | Applikationer Dåse |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 14pF @ 1MHz |
Varestatus Aktiv | Driftstemperatur -55°C – 150°C (TA) |
Type Zener | Klasse Automotive |
Dobbeltrettede kanaler 2 | Kvalifikation AEC-Q101 |
Spænding - returspænding (Typ) 24V (maks.) | Monteringstype Overflademontering |
Spænding - Nedbrud (min.) 25,5V | Pakke/hus TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp 42V | Leverandørs enhedspakning |
Strøm - Peak impuls (10/1000µs) 3,5A (8/20µs) | Grundlæggende varenummer |