PESD2CANFD27V-QBZ
DigiKeys varenummer
1727-PESD2CANFD27V-QBZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD27V-QBZCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PESD2CANFD27V-QBZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PESD2CANFD27V-QBZ
Beskrivelse
TVS DIODE 27VWM 44VC DFN1110D-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
44V Klemme 2,5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering, Fugtbar side DFN1110D-3
Applikationer
Dåse
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
5,2pF @ 1MHz
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TA)
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
27V (maks.)
Monteringstype
Overflademontering, Fugtbar side
Spænding - Nedbrud (min.)
28V
Pakke/hus
3-XDFN eksponeret overflade
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
44V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,5A (8/20µs)