PESD2CANFD24V-QCZ
DigiKeys varenummer
1727-PESD2CANFD24V-QCZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24V-QCZCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PESD2CANFD24V-QCZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PESD2CANFD24V-QCZ
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 42VC DFN1412D-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42V Klemme 2,6A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering, Fugtbar side DFN1412D-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PESD2CANFD24V-QCZ Modeller
Kapacitans @ frekvens
5,2pF @ 1MHz
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TA)
Spænding - returspænding (Typ)
24V (maks.)
Monteringstype
Overflademontering, Fugtbar side
Spænding - Nedbrud (min.)
25,5V
Pakke/hus
3-XDFN eksponeret overflade
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,6A (8/20µs)