PESD2CANFD24U-QBZ
DigiKeys varenummer
1727-PESD2CANFD24U-QBZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24U-QBZCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PESD2CANFD24U-QBZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PESD2CANFD24U-QBZ
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 43VC DFN1110D-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
43V Klemme 1,9A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering, Fugtbar side DFN1110D-3
Kategori
Strømnetbeskyttelse
No
Mfr
Applikationer
Dåse
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
3,2pF @ 1MHz
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TA)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Dobbeltrettede kanaler
2
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
24V (maks.)
Monteringstype
Overflademontering, Fugtbar side
Spænding - Nedbrud (min.)
25,5V
Pakke/hus
3-XDFN eksponeret overflade
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
43V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
1,9A (8/20µs)