PESD2CANFD24LT-QR
DigiKeys varenummer
1727-PESD2CANFD24LT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24LT-QRCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PESD2CANFD24LT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PESD2CANFD24LT-QR
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 41VC TO236AB
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
41V Klemme 4A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering TO-236AB
Kategori
Strømnetbeskyttelse
No
Mfr
Applikationer
Dåse
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
9pF @ 1MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TA)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Dobbeltrettede kanaler
2
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
24V (maks.)
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
25,5V
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
41V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
4A (8/20µs)