NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F
DigiKeys varenummer
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F-ND
Producenter
Producentens varenummer
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F
Beskrivelse
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Displaymoduler – LCD grafisk Transmitiv Rød, Grøn, Blå (RGB) TFT - farve Parallel, 8-bit/16-bit (RGB) 2,4" (60,96mm) 240 x 320
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F Modeller
Kategori
Bagbelysning
LED - Hvid
Pixelopløsning
240 x 320
Emballage
Bulk
Interface
Parallel, 8-bit/16-bit (RGB)
Controllertype
ST7789Vi
Displaytype
TFT - farve
Grafikfarve
Rød, Grøn, Blå (RGB)
Displaytilstand
Transmitiv
Punktafstand
0,15mm B x 0,15mm H
Diagonal skærmstørrelse
2,4" (60,96mm)
Grundlæggende varenummer
Synligt område
36,72mm B x 48,96mm H