NHD-2.1-480480AF-ASXP
DigiKeys varenummer
757-NHD-2.1-480480AF-ASXP-ND
Producenter
Producentens varenummer
NHD-2.1-480480AF-ASXP
Beskrivelse
2.1" Round IPS TFT W/ MIPI
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Uden berøring Displaymoduler – LCD grafisk Transmitiv Rød, Grøn, Blå (RGB) TFT - farve 18-bit (RGB), MIPI DSI, parallel 2,1" (53,74mm) 480 x 480
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NHD-2.1-480480AF-ASXP Modeller
Kategori
Synligt område
55,38mm B x 55,36mm H
Producenter
Newhaven Display Intl
Bagbelysning
LED
Emballage
Bulk
Pixelopløsning
480 x 480
Interface
18-bit (RGB), MIPI DSI, parallel
Displaytype
TFT - farve
Controllertype
ST7701S
Displaytilstand
Transmitiv
Grafikfarve
Rød, Grøn, Blå (RGB)
Touchskærm
Uden berøring
Baggrundsfarve
Sort
Diagonal skærmstørrelse
2,1" (53,74mm)