MBRT200100
DigiKeys varenummer
1913-MBRT200100-ND
Producenter
Producentens varenummer
MBRT200100
Beskrivelse
DIODE MOD SCHOT 100V 100A 3TOWER
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 100A Chassismontering Tre tårne
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
880 mV @ 100 A
Producenter
Navitas Semiconductor, Inc.
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 mA @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Chassismontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
Tre tårne
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
Tre tårne
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
100A