Billede for MBR12080CT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MBR12080CT
DigiKeys varenummer
1913-MBR12080CT-ND
Producenter
Producentens varenummer
MBR12080CT
Beskrivelse
DIODE MOD SCHOTT 80V 120A 2TOWER
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig anode 80 V 120A (DC) Chassismontering Dobbelt tårn
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MBR12080CT Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
840 mV @ 60 A
Producenter
Navitas Semiconductor, Inc.
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 mA @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Chassismontering
Diodekonfiguration
1-pars almindelig anode
Pakke/hus
Dobbelt tårn
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
Dobbelt tårn
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
80 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
120A (DC)