UWS-5/10-Q48N-C
DigiKeys varenummer
811-2361-ND
Producenter
Producentens varenummer
UWS-5/10-Q48N-C
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 50W
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 10A 18V - 75V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWS-5/10-Q48N-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
50 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Effektivitet
91%
Spænding - Input (min.)
18V
Pakke/hus
8-DIP-modul, 1/16 brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
1,31" L x 0,91" B x 0,36" H (33,3mm x 23,1mm x 9,1mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
10A