PQC250-24DRT
DigiKeys varenummer
811-3904-ND
Producenter
Producentens varenummer
PQC250-24DRT
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 24V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
95%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-10°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Belastningsfordeling, PFC, Fjernkontrol, Standbyudgang, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 3,00" B x 1,38" H (127,0mm x 76,2mm x 35,1mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
Spænding - Output 1
24V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
10.4 A