MYMGM1R824ELA5RAD
DigiKeys varenummer
811-MYMGM1R824ELA5RADTR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MYMGM1R824ELA5RADCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MYMGM1R824ELA5RAD
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V 43W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,7 – 1,8V 24A 7,5V - 15V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
43 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Justerbart output, PMBus™, remote on/off, remote sensing
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Varestatus
Forældet
Effektivitet
94%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
56-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
7,5V
Størrelse/dimension
0,41" L x 0,35" B x 0,20" H (10,5mm x 9,0mm x 5,0mm)
Spænding - Input (maks.)
15V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
24A