MYMGM1R816ELA5RAD (secondary)
MYMGM1R816ELA5RAD
DigiKeys varenummer
811-MYMGM1R816ELA5RADTR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MYMGM1R816ELA5RADCT-ND - Afskåret tape (CT)
811-MYMGM1R816ELA5RADDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MYMGM1R816ELA5RAD
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V 29W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,7 – 1,8V 16A 7,5V - 15V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
29 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Justerbart output, Fjernbetjent til/fra, Fjernkontrol
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Effektivitet
91,8%
Antal output
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (min.)
7,5V
Pakke/hus
56-SMD-modul
Spænding - Input (maks.)
15V
Størrelse/dimension
0,41" L x 0,35" B x 0,20" H (10,5mm x 9,0mm x 5,0mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
16A