MYMGK1R806FRSR
DigiKeys varenummer
811-3252-2-ND - Tape & Reel (TR)
811-3252-1-ND - Afskåret tape (CT)
811-3252-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MYMGK1R806FRSR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,7 – 1,8V 6A 4,5V - 5,5V Indgang
EDA/CAD-modeller
MYMGK1R806FRSR Modeller
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP, SCP, UVLO
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Effektivitet
90%
Pakke/hus
23-SMD-modul
Størrelse/dimension
0,35" L x 0,30" B x 0,20" H (9,0mm x 7,5mm x 5,0mm)
Spænding - Input (min.)
4,5V
Leverandørs enhedspakning
Modul
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
6A