MYMGK1R804FRSR
DigiKeys varenummer
811-3892-2-ND - Tape & Reel (TR)
811-3892-1-ND - Afskåret tape (CT)
811-3892-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MYMGK1R804FRSR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V 7.2W
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,7 – 1,8V 4A 4,5V - 5,5V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MYMGK1R804FRSR Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
7.2 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
93%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
23-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
4,5V
Størrelse/dimension
0,35" L x 0,30" B x 0,20" H (9,0mm x 7,5mm x 5,0mm)
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
Modul
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
4A