IRV300-12W80-C
DigiKeys varenummer
811-IRV300-12W80-C-ND
Producenter
Producentens varenummer
IRV300-12W80-C
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 12V 300W
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 12V 25A 160V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
300W
Producenter
Murata Power Solutions Inc.
Spænding - Isolering
4.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Emballage
Boks
Effektivitet
92%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (min.)
16,8V
Størrelse/dimension
7,27" L x 4,57" B x 1,56" H (184,7mm x 116,1mm x 39,6mm)
Spænding - Input (maks.)
160V
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UL
Antal output
1
Standardnummer
Spænding - Output 1
12V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
25A