IRS-5/10-Q12P-C
DigiKeys varenummer
811-3887-ND
Producenter
Producentens varenummer
IRS-5/10-Q12P-C
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 50W
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 10A 9V - 36V Indgang
Kategori
Spænding - Isolering
2.828 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OTP, OVP, SCP
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
91%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
1/16 Brick
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
1,44" L x 1,04" B x 0,50" H (36,5mm x 26,3mm x 12,7mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Leverandørs enhedspakning
1/16 Brick
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
10A
Godkendelsesagentur
cURus
Effekt (Watt)
50 W