IRS-12/4.5-Q48PF-C det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Murata Power Solutions Inc.
På lager: 917
Datablad
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 4,55A 18V - 75V Indgang
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Murata’s IR Series DC-DC Power Converters for Industrial and Rail
IR Series
IRS-12/4.5-Q48PF-C
DigiKeys varenummer
IRS-12/4.5-Q48PF-C-ND
Producenter
Producentens varenummer
IRS-12/4.5-Q48PF-C
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 54W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
IRS-12/4.5-Q48PF-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
54 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Emballage
Bakke
Funktioner
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.89
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
18V
Pakke/hus
9-DIP-modul, 1/16 brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
1,44" L x 1,50" B x 0,50" H (36,5mm x 38,1mm x 12,7mm)
Spænding - Output 1
Leverandørs enhedspakning
1/16 Brick
Strøm - Output (maks.)
4,55A