NFM21CC102R1H3D
DigiKeys varenummer
490-6976-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6976-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6976-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM21CC102R1H3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 1000PF 20% 50V 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF Gennemføringskondensatorer 50V 1 A 0805 (2012 metrisk), 3 PC Pad
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NFM21CC102R1H3D Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
50V
Producenter
Murata Electronics
Strøm
1 A
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk), 3 PC Pad
Type
Gennemføring
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Kapacitans
1000 pF
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Tolerance
±20%