KRM55TR72A106MH01K
DigiKeys varenummer
490-5783-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5783-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-5783-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KRM55TR72A106MH01K
Beskrivelse
CAP CER 10UF 100V X7R SMD
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 100V Keramiske kondensatorer X7R Stablet SMD, 2 J-ledning
EDA/CAD-modeller
KRM55TR72A106MH01K Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
Stablet SMD, 2 J-ledning
Størrelse/dimension
0,240" L x 0,209" B (6,10mm x 5,30mm)
Kapacitans
Tykkelse (maks.)
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%