GRT21BR61C106ME01L
DigiKeys varenummer
490-12380-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12380-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-12380-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRT21BR61C106ME01L
Beskrivelse
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GRT21BR61C106ME01L Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)