GRM155R71H473ME14D
DigiKeys varenummer
490-GRM155R71H473ME14DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM155R71H473ME14DCT-ND - Afskåret tape (CT)
490-GRM155R71H473ME14DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM155R71H473ME14D
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GRM155R71H473ME14D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)