GRM155R71C224KA12D
DigiKeys varenummer
490-5418-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5418-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-5418-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM155R71C224KA12D
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GRM155R71C224KA12D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)