GRM155R61A106ME11D
DigiKeys varenummer
490-GRM155R61A106ME11DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM155R61A106ME11DCT-ND - Afskåret tape (CT)
490-GRM155R61A106ME11DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM155R61A106ME11D
Beskrivelse
CAP CER 10UF 10V X5R 0402
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 10V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GRM155R61A106ME11D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)