GRM155C81E105ME11D
DigiKeys varenummer
490-10015-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10015-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-10015-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM155C81E105ME11D
Beskrivelse
CAP CER 1UF 25V X6S 0402
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±20% 25V Keramiske kondensatorer X6S 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GRM155C81E105ME11D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)