GRM155C81C225ME15D
DigiKeys varenummer
490-10444-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10444-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-10444-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM155C81C225ME15D
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 16V X6S 0402
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X6S 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GRM155C81C225ME15D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)