GRM1555C1H8R2BA01D
DigiKeys varenummer
490-6255-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6255-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6255-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM1555C1H8R2BA01D
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
8.2 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GRM1555C1H8R2BA01D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)