GJM1555C1HR20WB01D
DigiKeys varenummer
490-11247-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11247-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-11247-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GJM1555C1HR20WB01D
Beskrivelse
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.2 pF ±0,05pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GJM1555C1HR20WB01D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
High Q, Lavt tab
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,05pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)