GCQ1555C1HR50DB01J kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Murata Electronics
På lager: 0
Datablad
0.5 pF ±0,5pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GCQ1555C1HR50DB01J
DigiKeys varenummer
490-GCQ1555C1HR50DB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GCQ1555C1HR50DB01J
Beskrivelse
CAP CER 0.5PF 50V C0G 0402
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
GCQ1555C1HR50DB01J Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,5pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)